Kalo te lënda

Naser Aliu: Minaret nuk fluturojnë (Poezi)

by më 27/07/2009

Naser Aliu: Mojsiu, Krishti dhe Muhameti (Poezi)

Nëse vazhdon
Ndërtimi i xhamive
Nga sheikët arab
Nëpër qendra shqiptare
Me këtë pasion
Derisa në spitalet shqiptare
Mungon aparatura

Atëherë arabet menjëherë pas vdekjes
Do shkojnë në xhenetin e tyre
Ne edhe për së gjalli
Do ta përjetojmë ferrin tonë!

Marre nga
http://tribunashqiptare.com/news/119/ARTICLE/2504/2009-07-24.html

Reklama

From → Uncategorized

Lini një Koment

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.