Kalo te lënda

Agustin Anila Miraka: DOM DEDË MAÇAJ I MERET JETA NE PERMET MBAS 2 MUAJVE USHTRI

by më 30/06/2018

PROÇES – VERBAL 
Gjykim TURPI Gjykues KOMUNISTE formuar prej:-Kapiten i II-te Shaban Idrizi
zv Kryetar. Kapiten i II-te Jorgo Gumeni
Antar. Aspirant Loni Gusho 
Antar. Tu qen prezent Prokurori i Gjykimit Kapiten i II-te Vangjel Kocani. Me asistencen e Sekretarit Kapter i II-te Ziver Çamit.
V E ND O S I Ne çeshtjen penale,te rregjistrit me numer themeltar 199 te vitit 1947; i pandehuri Dede Gjeto Maçaj, i biri ii Gjetos dhe i Tringes vjeç 27 nga Mali Jushit dhe banues ne Sheldi prefektur e Shkodres ka mbarua 18 vjet shkolle per Prifte, duke studiuar ne Teologji dhe shkolle te Larte ne Rome. Eshte me gjendje ekonomike te varfer. …

Ne baze te ligjit nr. 382 mbi dispozitat e pergjitheshme Ded Gjeto Maçaj denohet me v d e k j e me pushkatim nga Komunistet
Denohet me vdekje dhe konfiskim te pasurise te lujteshme e te pa lujteshme persa i takon pjeses tija.
Eshte ekzekutuar me date 28.3.1947 ne PERMET

Reklama
Lini një Koment

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s